Суд у Києві зобов’язав Національне антикорупційне бюро України відкрити провадження стосовно п’ятого президента України Петра Порошенка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна за звинуваченнями у зловживанні владою. Про що конкретно йде мова і хто позивач – наразі невідомо.

Відповідне рішення Солом’янський районний суд Києва ухвалив 15 серпня.

Колишній президент та голова МЗС наразі не коментували звинувачення на свою адресу.

Останніми тижнями Державне бюро розслідувань допитувало Порошенка як свідка в справі про уникнення сплати податків і подальшої легалізації доходів під час купівлі-продажу ТОВ «Телеканал «Прямий».

Сам Порошенко заперечив свою причетність до володіння «Прямим», а провадження ДБР назвав «рейдерством і знищенням свободи слова», «ініціатором» яких нібито є колишній заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов.

Директор ДБР Роман Труба та Андрій Портнов заперечують слова Порошенка.

Варто зазначити, що Суд дозволив допитати п’ятого президента України Петра Порошенка із застосуванням детектора брехні (поліграфа).

Зазначається, що відповідна ухвала суду стосується здійснюваного ДБР розслідування щодо ймовірного ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу українського телеканалу «Прямий».

Була ухвала суду. Є санкція на проходження Петром Порошенком поліграфа, але тут важливо, що проходження поліграфа може бути лише за його згоди, — зазначили в ДБР.
 
Варто зазначити, що раніше повідомлялося, що між Президентом України та Володимиром Зеленський спалахнув великий скандал. Конфлікт виник після того, як Зеленський вийшов в люди і заявив, що він не давав ніяких директив МЗС і безпосередньо міністру відповідати на ноту Росії по звільненню українських моряків. Після цього Зеленський знову звернувся до Верховної Ради з вимогою в терміновому порядку звільнити зі своїх посад Генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра закордонних справ Павла Клімкіна. За звільнення Клімкіна парламент проголосував практично одностайно. Тільки один депутат утримався і один проголосував проти.

На місце Клімкіна на Зеленський запропонував нову кандидатуру Вадима Пристайко. Президент також знову звертав увагу нардепів на те, щоб розглянути призначення Вадима Пристайко главою МЗС. Голосування у Верховній Раді за його кандидатуру було одноголосним. На засіданні комітету був присутній Пристайко і представник президента в парламенті Руслан Стефанчук.