До проекту коаліційної угоди було вирішено внести декларацію про повернення курсу України на НАТО. Про це у Facebook написав кандидат від "Народного фронту" Дмитро Тимчук, який пройшов до Верховної Ради.

"Є рішення внести до проекту угоди декларацію про повернення курсу України на євроатлантичну інтеграцію, як це було до Януковича (як пам'ятаємо, вперше такий курс був заявлений ще за часів Кучми)", – повідомив він.

Тимчук зазначив, що євроатлантична інтеграція відкриває Україні шлях до переходу на стандарти НАТО – "і це слід робити в екстреному режимі".

"Мова не йде про "натовські" калібри озброєнь, а про стандарти в оргштатній структурі, процедурах, в галузі зв'язку та інформаційних систем, щодо вимог до національного законодавства у сфері оборони тощо. Це об'єктивна необхідність вже тому, що дані стандарти побудовані на досвіді перманентних бойових дій, які ведуть країни-члени НАТО", – пояснив він.

Віце-прем'єр Володимир Гройсман прогнозує, що перше засідання Верховної Ради відбудеться, орієнтовно, 1 грудня. За його словами, до цього часу буде готова коаліційна угода.

7 листопада екс-нардеп Олесь Доній в ефірі ток-шоу "Шустер LIVE" заявив, що у доступному йому проекті коаліційної угоди недостатньо уваги приділяється темам повернення Криму, війни на сході України та боротьби із зубожінням населення.

Анатолій Гриценко, який також не пройшов до нового складу Верховної Ради, закликав переможців парламентських виборів відобразити в угоді про створення правлячої коаліції попередньо заявлені ними наміри щодо продовження мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення й припинення відтоків капіталів до кіпрських оффшорів.

 

Джерело: newsru.ua