Після одного із брифінгів спікера Верховної Ради “Вести” звернулися до Дмитра Разумкова з проханням розказати і показати свої будинки і квартири. “Мені роблять досить багато пропозицій від ЗМІ показати житло, – з посмішкою відповів Разумков. – У декларації все вказано. У гості до себе не кличу. Але ви можете знайти будинки і сфотографувати, це не проблема. Розповідати про свої активи у мене просто немає часу. Ви бачите, скільки роботи, живемо в режимі 24/7 “.

“Вести” скористалися порадою спікера, а паралельно ми вирішили з’ясувати, як виглядає будинок голови Офісу президента Андрія Богдана, якого вже називають одним з найвпливовіших людей в країні.

Згідно з декларацією про доходи, Разумков і його сім’я – володарі чималої кількості квадратних метрів. Сам спікер володіє будинком площею 492 кв. м і земельною ділянкою 1020 “квадратів” на Софіївській Борщагівці в Києво-Святошинському районі столиці. У Разумкова є також 500 кв. м землі в селі Здорівка Васильківського району Київської області. Там же у нього і квартира площею 232,5 кв. м, ще одна – в Києві (75 кв. м) і ще одна – в рівних частинах з мамою, актрисою Наталією Кудрею (165,55 кв. м).

 Не залишилася без свого кутка і дружина спікера Юлія Чайка. У неї дві невеликі квартири в столиці (44,5 і 55,2 кв. м), частина квартири в Миколаєві площею 73 кв. м, а також будинок в 490 кв. м.

Така велика кількість нерухомості пояснюється минулим Дмитра Разумкова: політтехнолог, згідно з декларацією за минулий рік, був також кінцевим бенефіціаром трьох підприємств – “Інтерінвест XXI століття”, “Українська консалтингова група” і “Ломбард” ПРО100КРЕДІТ “. А Юлії Чайці належить компанія” Бізнесінвестбуд ” .

Вирушаємо на Софіївську Борщагівку, на вулицю Толстого. За парканом видніється великий двоповерховий особняк благородного блакитного кольору. Право власності на будинок та земельну ділянку Разумков оформив в кінці квітня 2016 року. Згідно з даними декларації, вартість будинку становить 2,9 млн грн, а землі – 642,5 тис. грн.

Дзвонимо в переговорний пристрій, щоб поцікавитися, чи вдома господар або хто-небудь з членів його сім’ї. Хвіртку відкриває чоловік середніх років, схожий на охоронця.

“Дмитро Разумков у будинку або будь-хто з його сім’ї?” – запитуємо ми. Чоловік відрізає: “Вибачте”. І зачиняє хвіртку.

Однак квадрокоптер все ж дозволяє заглянути за високу огорожу. Але надто заглибитися в територію дрону не вдається: ця ділянка потрапляє в так звану зону відсутності сигналу для квадрокоптера через близькість аеропорту “Київ”.

Наступний пункт – село Здорівка Васильківського району Київської області, в 40 км від столиці. Тут знаходиться другий за величиною об’єкт нерухомості, яким володіє Разумков. 232,5 кв. м – це двоповерховий будинок на два під’їзди, який розділений навпіл на дві сім’ї. Між двома частинами тоненький паркан. Але, згідно з випискою з держреєстру прав на нерухоме майно, офіційно це все іменується “квартирою”.

Будинок Разумкова

Зареєстрував цю нерухомість Разумков в 2009 році. Її вартість на той момент становила 648,5 тис. грн, а значить за старим курсом – близько $ 80 тис. Поруч з будинком – велике озеро. За парканом бачимо BMW Х5 чорного кольору і новеньке авто Tesla сірого кольору без номерів. На сайті продажі нових електромобілів ціна подібної машини – близько $ 75 тис. Однак в декларації у спікера зовсім інші авто: Toyota Land Cruiser 200 2013 г. в., Mazda 6 2014 г. в. і Toyota Camry 2012 року в. А на дружину спікера записані дві машини: Audi Q7 2008 року в. і Volkswagen Caddy 2011 року в.

Сусід Разумкова по другій половині будинку, який назвався Славіком, опиняється на місці.

“Живу поруч з Разумковим вже кілька років. Нещодавно бачив його тут. Дмитро – добропорядний, хороший чоловік, батько двох дітей (сини Олександр і Олексій. – Ред.)”, – розповідає Славко.

Цікавимося, чи бачив він тут президента Володимира Зеленського, Андрія Богдана або ще кого-небудь із влади. «Не коментую”, – посміхаючись, закінчує розмову Славік і виїжджає на своєму авто.

У Богдана є поле для вечірок

На відміну від спікера, глава Офісу президента не подає декларацію про доходи. Андрій Богдан, як і всі співробітники ОП, не є державними службовцями, що дає змогу їм уникнути обов’язкового фінансового “стриптизу”. “Вести” зробили виписку з держреєстру всього майна, яке записано на Богдана. Як з’ясувалося, в минулому адвокат олігарха Ігоря Коломойського володіє особняком у селищі Козин Обухівського району Київської області, де знаходиться також будинок екс-президента Петра Порошенка. Площа котеджу Богдана становить 560 кв. м.

“Вести” вирушили в знаменитий Козин, де мешкає майже вся українська еліта. Двоповерховий особняк Андрія Богдана розташувався в житловому комплексі “Пейзажний”. Він нагадує будинку в голландському або бельгійському стилі з рівним дахом, на якому знаходиться релакс-зона з майданчиком для вечірок і дискотек.

“Андрія Йосиповича немає вдома, якщо він захоче, він вам покаже будинок”, – говорить охоронець біля воріт. Хто ще живе у величезному будинку, крім самого глави Офісу президента, він не відповідає.

 Відповідно до виписки з держреєстру, Богдан також володіє офісною нерухомістю в столиці. На Дніпровській набережній в одній з новобудов йому належить 650 кв. м нежитлових приміщень, які він здає в оренду. Адміністрація житлового комплексу запрошує нас всередину без фотокореспондента. Керуючий говорить спершу, що не знає мешканця на ім’я Андрій Богдан, а потім згадує раптом: так, саме Богдан – володар нежитлових приміщень в будинку і здав їх в оренду, але ці офіси керівник не показує.

Автор: Михайло Фрадкін