У країнах Євросоюзу з початку 2018 року зафіксовано 710 випадків захворювання на лихоманку Західного Нілу
“Всього у 2018 році станом на 30 серпня в країнах-членах ЄС зафіксовано 710 випадків захворювання на лихоманку Західного Нілу у людей. Найвищі показники захворюваності в Італії – 327, в Греції – 147, Румунії – 117, в Угорщині – 96, Франції – 11, Австрії – 8 і Словенія – 1 випадок”, – зазначається у повідомленні Європейський центр із профілактики та боротьби з захворюваннями.
За даними ВООЗ, вірус Західного Нілу може призводити до розвитку у людини неврологічної хвороби й смерті. Найбільші спалахи хвороби виникли в Ізраїлі, Греції, Румунії, Росії і США. Інфікування людини найчастіше відбувається в результаті укусів інфікованих комарів. Інфекція або протікає безсимптомно (приблизно у 80% інфікованих людей), або може призводити до розвитку лихоманки Західного Ніла.
Симптоми хвороби включають гарячковий стан, головний біль, втому і болі у тілі, нудоту, блювоту, іноді шкірний висип (на тулубі) і розпухлі лімфатичні вузли. Інкубаційний період зазвичай становить від 3 до 14 днів. Вакцини проти цієї хвороби для людей не існує.
За останні чотири місяці (з 2 травня по 6 вересня) в Румунії розвивається ця хвороба. Зареєстровано 166 випадків менінгіту і менінгоенцефаліту, викликаних вірусом лихоманки Західного Нилу, 17 людей померло.
Такі дані оприлюднило Міністерство охорони здоров’я Румунії,
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
«Найбільше смертельних випадків було зареєстровано в Бухаресті (6), в повітах Ясси (3) і Олт (2), а також по одному випадку в повітах Галац, Ковасна, Констанца, Димбовиця, Долж і Телеорман», – йдеться в повідомленні.
Підкреслюється, що хвороба викликана укусами різних видів комарів, а проведення дезинфекції місцевості розповсюдження комарів ускладнено счерез проливні дощі.
У міністерстві також закликали громадян дотримуватися норми гігієни і безпеки, а також утриматися від відвідин місць скупчення комарів, зокрема, на берегах річок та інших водоймищ
Фахівці МОЗ попереджають, що єдиними переносниками вірусами залишаються комарі і птиці, хвороба не передається від людини до людини.
Нагадаємо про те, що трапився спалах менінгококової інфекції в Україні, перші симптоми страшної хвороби, як уберегтися і що робити при зараженні.