Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність забезпечення всіх аптек в країні медичними масками за доступними цінами.

Про це глава держави сказав в ході наради представників Кабінету міністрів і головних державних відомств, відповідальних за заходи щодо запобігання поширення коронавірусної інфекції Covid-19.

“Уже другий літак привіз сьогодні засоби для індивідуального захисту, дезінфекції, необхідне медичне обладнання. У виробників величезні черги за речами, необхідні для подолання інфекції. Але для українського уряду вони роблять пріоритет, завдяки чому нам не потрібно чекати закупівлі тижні. На наступному тижні ми чекаємо прибуття ще кількох літаків “, – повідомив Зеленський.

Учасники наради обговорили готовність закладів охорони здоров’я до прийняття хворих і облаштування нових об’єктів для обсервації тих, у кого може бути підозра на хворобу. Президент в черговий раз наголосив на необхідності забезпечення населення засобами дезінфекції та захисту.

“У кожній аптеці повинні бути маски. І не за завищеними в десятки разів цінами, а за нормальними, доступними. І важливо, щоб були захищені наші медики, адже вони сьогодні фактично на передовій. Повинні бути захищені нацгвардійці і обов’язково – наші військові”, – підкреслив глава держави.

Додатково на нараді обговорили зміни до бюджету, адже в умовах антикризових заходів деяке фінансування потрібно буде перенаправити на запобігання поширенню інфекції коронавірусу.