1bc9693ed8422fbb5d648a46115715071425897069 (1)

На мітингу, який був приурочений до Дня народження Тараса Шевченка, у Сімферополі правоохоронці затримали організатора заходу та двох учасників. Загалом в акції до дня народження поета у місті взяли участь близько 40 людей.

Про це повідомив московський кореспондент «The Guardian» Шон Уокер передає Преса України.


Наголошується, що акція до Дня народження Тараса Шевченка була мирною. Однак прийшла поліція і затримала людей «невідомо за що».

«Організатора мітингу у Криму забрали до поліції для допиту щодо «сепаратистських гасел», які були на мітингу», – зазначив Уокер.

Зауважується, що усіх трьох затримали за українську символіку. Двоє були у вишиванках та з жовто-блакитними стрічками, а третій затриманий мав при собі український прапорець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сімферополі активісти, тримаючи прапори України, публічно відзначили день народження Шевченка (ФОТО)

Зокрема, як підкреслив один із лідерів української спільноти Криму Андрій Щекун, кримські активісти подали заявку на проведення в центрі Сімферополя акції вшанування Кобзаря. Зауважується, що такі акції тут проводилися упродовж останніх 23 років. 

Однак окупаційна влада Криму заборонила відзначати день народження Тараса Шевченка у центрі Сімферополя, але погодила проведення акції лише у парку ім. Гагаріна, що знаходиться на околиці міста.

Джерело: Корупція.інфо