В окупованій Росією Ялті з роботи звільнили молодого вченого Гурія Корнільєва. За його словами, пов'язано це з його відмовою прийняти російське громадянство.

Як пише Корупція Інфо, про це в соцмережі повідомила Кримська правозахисна група.

Кандидата біологічних наук Корнільєва звільнили з Нікітського ботанічного саду 8 серпня 2016 року. Вчений розповів, що ніколи не підтримував дії Росії щодо Криму і ще в березні 2014 року написав відмову від паспорта РФ. Керівництво неодноразово попереджало Корнільєва, що він повинен відкликати свою відмову. Через два роки вчений залишився без роботи.

У копії трудової книжки, яку вчений надав в розпорядження правозахисників, зазначено, що звільнили його «в зв'язку з скороченням штату». Керівництво ботсаду ліквідував посаду наукового співробітника, яку раніше займав Корнільєв.

«Попередньо зі мною провели бесіду, сказавши, що оскільки я, добровільно відмовившись від отримання російського паспорта,« продемонстрував антиросійську позицію », то не маю« морального права »працювати« на російському підприємстві », а повинен їхати« на Україну »», – розповів біолог.

За словами Корнілова, за проукраїнську позицію керівництво ботсаду звільнило, крім нього, ще двох співробітників.