Нові соціальні інспектори України контролюватимуть органи соціального захисту населення, громадян, надавачів соціальних послуг, а також всіх, хто причетний до надання інформації про призначення соцвиплат.

Про це розповів гендиректор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко. За його словами, основна ідея нового законопроекту про соцінспекторів – вивести їх з підпорядкування керівників органів соціального захисту населення, що дасть їм можливість об'єктивно і неупереджено контролювати як одержувача так і надавача субсидій.

"В даному випадку ми не вважаємо за необхідне створювати структури на рівні району. Ми говоримо про регіональний рівень. Це може бути десь до тисячі чоловік. 600-700", – розповів Музиченко, уточнюючи кількість майбутніх інспекторів.

Чиновник впевнений, що при підвищенні ефективності їх діяльності, тисячі співробітників буде цілком достатньо.

"Сам підхід створення соціальної інспекції, в принципі ситуацію не вирішить. Тут потрібно буде міняти ще і принцип їх роботи. Щоб вони не ходили і не перевіряли кожного", – пояснив Музиченко.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Він вказав на той факт, що чисельність одержувачів різних видів соцдопомоги на сьогодні становить майже дві третини населення. Тому поголовні перевірки неможливі, або ж кількість соціальних інспекторів має перевищувати сотні тисяч, що абсолютно нереально.

"Тому ми говоримо про те, що механізми роботи повинні бути змінені. Повинні бути введені ризикоорієнтовані підходи. Щоб соціальний інспектор, коли йде кудись з перевіркою, вже розумів, що до цього домогосподарства є питання", – резюмував чиновник.