У зовнішньополітичному відомстві Російської Федерації нова істерика. Так, у Лаврова незадоволені заявою радника українського президента Юрія Бірюкова про взяття на Донбасі під контроль "сірої зони"

Про це стало відомо завдяки коментарю представників МЗС Росії, який опублікували на сайті відомства.

"Обурені заявою радника президента України Юрія Бірюкова, зробленою в ефірі телеканалу "Прямий" 26 грудня. Політик заявив буквально наступне: "Практично всю так звану "сіру зону" вже зараз повністю звільнено і взято під контроль", – йдеться в тексті.

"Чудово відомо, що небезпечне наближення ЗСУ до позицій ополчення – а саме це і відбувається в результаті захоплення українцями "сірої зони" – істотно збільшує ризик прямого зіткнення", – заявили в МЗС РФ.

У підопічних Лаврова вже закінчуються вигадки і казки, доводиться йти на відверту брехню. Там оцінили заяву Бірюкова як "відверту провокацію". По-іншому у них не буває.

Відзначимо, що під час виконання бойових завдань Мінські угоди не порушувалися.

Нагадаємо, що 30 квітня 2018 року антитерористичну операцію було переформатовано в Операцію об'єднаних сил. 

На посаду командувача був призначений Сергій Наєв. Він керуватиме всіма військовими та правоохоронними підрозділами на території проведення ООС.

На Донбасі діє особливий порядок, який наділяє військовослужбовців розширеними правами. Військові мають право перевіряти у громадян документи, які посвідчують особу, затримувати підозрілих та проводити обшуки без ордера.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

З'явилися обмеження для добровольців, волонтерів та журналістів — їх не будуть пускати без належної акредитації.

"Тепер люди, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно позбавлені права перебувати в зоні бойових дій"- сказав Сергій Наєв.

Розширилися повноваження командирів. Формат АТО передбачав певні збройні обмеження, у форматі операції об'єднаних сил командири самі приймають рішення для застосування зброї та відкриття вогню.

Разом з цим почалася активна фаза деокупації територій. За цей період військові відстояли населені пункти Гладосеве і Травнене Донецької області та Новоолександрівку Луганської області.