Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон вважає, що ціна на природний газ для населення повинна знизитися в липні в порівнянні з червнем на 200-300 гривень за тис. куб. м.

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Ціна на газ на європейських хабах продовжує падати. Саме час" Нафтогазу "запасатися дешевим газом на зиму і знижувати його ціну для українців. У червні монополіст вже зменшив визначену ним раніше ціну газу 6 299 гривень за тис. куб. м без ПДВ. Газ для людей, відповідно до урядової постанови, в цьому місяці коштує 5 554 гривень за тис. куб. м без ПДВ. У липні газ повинен бути ще дешевше – орієнтовно на 200-300 гривень ", – написав він.

Як повідомлялось, раніше національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" знизила на 7,3% або на 436,1 гривні ціну на газ для населення на умовах спецобов'язків (ПСО) до 5 553,89 гривень / тис. куб. м (без ПДВ і вартості транспортування) на червень.

У червні Кабінет Міністрів змінив методику формування цін на газ для населення.

Кабмін встановив, що ціна газу в рамках спецобов'язків з постачання газу населенню і підприємствам ТКЕ (ПСО) прирівнюється до мінімального значення з чотирьох (без ПДВ): середньої ціни вартості імпортного газу, яка склалася в процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України, за результатами місяця, що передує місяцю продажу / поставки, яка публікується Мінекономіки; середньозваженою ціною місячного ресурсу газу для місяця продажу / поставки за результатами електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі до початку цього місяця, а також до середньої арифметичної ціною продажу / поставки газу "Нафтогазом" для промспоживачів за умови передоплати до періоду поставки газу, яка діяла в місяці, що передує місяцю продажу / поставки і до ціни за раніше затвердженою формулою постановою уряду від 19 жовтня 2018 року №867.