Екс-глава президентської адміністрації Януковича завершив будівництво розкішного будинку під Києвом Вчорашні представники режиму Януковича, схоже, не бідують. Вони, за старою традицією, розширюють свої володіння. 

Не де-небудь за кордоном, а в Україні, поблизу столиці. Так, екс-глава адміністрації президента-втікача Януковича, а нині депутат ВР від “Опозиційного блоку” Сергій Льовочкін за останні два роки неабияк розбудувався. 

Снимок экрана (1480)

Що було на місці будинку два роки тому і що є тепер, можна побачити з відео, яке за допомогою безпілотника зробив народний депутат від “Батьківщини” Ігор Луценко і виклав на огляд громадськості. — Де саме виріс маєток Льовочкіна, який вдалося зафільмувати? — Це — Золоті Ворота, одне з елітних селищ під Києвом, біля Кончі-Заспи. Льовочкін там жив і раніше. Однак після втечі Януковича взявся розширювати володіння — оформив у власність сім'ї два острови, розташовані навпроти рідного обійстя. Власником землі (а острови вже “перетворились” на одну ділянку — їх з'єднали насипом та мостом) стала рідна сестра Сергія Льовочкіна — Юлія Льовочкіна. 

Саме тут Льовочкіни і почали будувати собі новий маєток. Два з лишком роки тому, як видно з відео, на цьому місці з'явилися перші будівельні конструкції. А вже сьогодні тут бачимо цілий комплекс будівель, серед них — помпезний двоповерховий палац. Стіни, дах — усе є. Залишилось оздобити споруди. І довести територію до пуття — озеленити, прокласти доріжки. — Ви кажете, що будівля вражає розмірами. Яка орієнтовно може бути площа цього маєтку? — Площа двох об'єднаних островів — понад 3 гектари. Ця цифра стала відома після того, як будівництвом Льовочкіних зацікавилися деякі громадські активісти і знайшли ділянку, зареєстровану на сестру Льовочкіна, у Державному земельному кадастрі. Чому зацікавились? Тому що будівництво незаконне. Ця земельна ділянка охоплює не лише територію островів, а й частину водойми. 

А Водний кодекс України забороняє передавати острови під забудову. Зокрема, у статті 89 вказано, що у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах заборонено будівництво будь-яких споруд. До слова, ще тоді на деяких інформаційних ресурсах з'явився і план забудови, який автори роздобули зі своїх джерел. Згідно з планом, у маєтку Льовочкіна будуть бальна зала, картинна галерея, бібліотека, караоке, дискотека, мала вітальня, велика вітальня, обідня тераса, тренажерна зала, масажна, косметологічна, спа, йога, басейн, футбольне поле, північна і південна ротонди… — Якщо заплановане будівництво суперечить законодавству, йому можна було б завадити… — Так. 

Як мені відомо, прокуратура Київської області відреагувала на звернення про незаконну забудову. Тепер мають з'ясувати, чи належить ділянка Льовочкіних до земель водного фонду. Якби була воля слідчих, то не було б жодних проблем з визнанням будівництва незаконним. Але тут є один важливий нюанс. Річ у тому, що така сама ситуація із забудовою і в Президента Петра Порошенка — його маєток під Києвом розташований надто близько до краю берега річки Козинка. Схожа ситуація і в Кононенка з його нелегальною забудовою на Микільській Слобідці у Києві. Якщо ці норми порушують нинішні очільники, то, зрозуміло, що прокуратура боятиметься застосовувати вимоги закону до будь-кого іншого у цьому питанні. Щоб не створювати прецеденту.