Міністерство закордонних справ Білорусі назвало посла Росії Михайла Бабича "бухгалтером" у відповідь на його слова про те, що Кремль готовий захищати суверенітет Мінська "всіма доступними засобами".

В інтерв'ю російським ЗМІ Бабич заявив, що Росія "готова допомогти" Білорусі при загрозі суверенітету, а також заочно подискутував з президентом країни Олександром Лукашенком.

"Щодо питання про захист суверенітету – всім, мені здається, давно хотілося б зрозуміти, хто зазіхає на білоруський суверенітет і від кого його хочуть захистити? Якщо це загроза з Заходу, по аналогії з відомими" кольоровими "революціями і державними переворотами, то Російська Федерація як союзник, якщо надійде така прохання, буде разом з Білорусією відстоювати цей суверенітет всіма доступними засобами", – сказав Бабич.

Він додав, що "якщо це натяки на Росію, то це зовсім не по-партнерськи".

"Чесно кажучи, не завжди вистачає часу на те, щоб читати все інтерв'ю Михайла Бабича. Благо всі вони схожі і менторська лінія міркування не сильно змінюється. Тому, не вчитуючись, можу точно сказати, що відносини між нашими країнами і народами набагато глибші і всеосяжні, ніж штучний, підтасований набір цифр, за які регулярно хапається російський дипломат. Але це його право визначати для себе планку, яка перетворює його в рахівника або перспективного бухгалтера", – заявив начальник управління інформації та цифрової дипломатії МЗС Білорусі Анатолій Глаз.

Він також порекомендував російському дипломату більше часу присвятити тому, щоб "вникнути в специфіку країни перебування, познайомитися з її історією і проявити трохи поваги".

"На мій погляд, за короткий час роботи в Білорусі він просто не зрозумів різниці між федеральним округом і незалежною державою. Думаю, найближчим часом нашим партнерам будуть надані детальні відповіді на заяви пана Посла", – підкреслив Глаз.

У свою чергу Бабич назвав відповідь Мінська "балаканиною"

"Мабуть, це і є верх дипломатичної школи, про яку говорилося в цьому коментарі. В його формі для нас нічого дивного немає. Але за формою потрібно розуміти зміст. А зміст такий, що, я впевнений, ця "піна" зійде. Головне, щоб ми могли об'єктивно оцінити аргументи і російської сторони, і білоруської сторони, виробити взаємоприйнятне рішення на благо наших народів. А все інше – слова", – сказав він.

Нагадаємо, в 2016 році Україна відмовилася від кандидатури Бабича в якості посла.