У Львівській міській клінічній лікарні №8 запрацював глаукомний кабінет. Відтепер львів’яни зможуть виміряти очний тиск, пройти діагностику та лікування глаукоми на сучасному обладнанні.

Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб сказав: «Надзвичайно важливо на ранній стадії виявити глаукому. Для цього обов’язково треба пройти перевірку та діагностування захворювання, щоб уникнути сліпоти. Адже глаукома – це дуже поширена група захворювань, спільним наслідком яких є атрофія зорового нерва. А у занедбаних станах глаукома важко піддається лікуванню».

Водночас завідувач Львівського міського медичного центру «Мікрохірургія ока» Ігор Новицький зазначив, що  глаукома у ранніх стадіях не має симптомів.

«Для того, щоб дізнатися, чи є захворювання, потрібно пройти профілактичне раннє виявлення глаукоми. Наразі єдиним способом виявлення хвороби є  тонометрія (вимірювання внутрішнього тиску ока). Це треба робити  всім людям після сорока років. Хоча б раз на 3 роки. Очний тиск вважається нормою від 18 до 26 мм рт ст.», – розповів Ігор Новицький.

Він наголосив, що для виявлення глаукоми треба орієнтуватися на нижню границю норми тиску (18 мм рт ст). Однак, коли показник сягає більше 20 потрібно звернутися до окуліста. Тоді окуліст має перевірити очне дно.

Ігор Новицький додав, що деяких випадках для підтвердження глаукоми бажано зробити тест на комп’ютерній периметрії.

«Цей прилад дуже точний, він показує зміну поля зору в кожній точці: відсутність або знизення світлосприйняття. Під час перерірки у полі зору пацієнта з’являються світлові точки, які людина може відмічати, якщо бачить. Обстеження на цьому приладі триває 15-20 хв. на одне око. Завдяки цьому ми отримуємо  точну інформацію про стан периферичного поля зору», – сказав він.