Різнопланова волонтерська підтримка воїнів АТО об’єднала студентів, викладачів, адміністрацію та співпрацівників Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. 4 березня університет передав Військово-медичному клінічному центру Західного регіону у безоплатне користування медичне обладнання для лікування бійців, постраждалих в зоні АТО, повідомляє прес-служба міської ради.

Починаючи з весни 2014 року, студенти та викладачі ЛНМУ ім. Данила Галицького масово брали участь у навчальних медико-волонтерських тренінгах з оволодіння практичними навичками надання першої медичної допомоги, з невідкладних станів та військово-медичної допомоги, у міжуніверситетських курсах надання першої медичної допомоги.

Впродовж 2014 та початку 2015 років проводився збір коштів на закупівлю бронежилетів, які було вручено 18 квітня 2014 року військовослужбовцям Західного регіонального управління Державної прикордонної служби, для допомоги військовим, які отримали бойові поранення і були на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, а також на закупівлю зимового одягу для воїнів. З ініціативи та за участю студентів і викладачів університету, проводиться виготовлення маскувальних сіток для потреб українських військових.

З ініціативи профкому співробітників та ректорату університету, перераховано одноденний заробіток (відповідно до поданих викладачами заяв), закуплено та передано два тепловізори марки «ПУЛЬСАР» Квантум LD 38 С для потреб АТО.

Студенти та викладачі провели благодійні акції (спортивні турніри, мистецькі заходи) зі збору коштів для допомоги пораненим бійцям у зоні АТО. У листопаді-грудні 2014 р., лютому 2015 р. студенти та викладачі активно підтримали акцію зі здачі крові для потребуючих поранених бійців у зоні АТО.

Студенти і викладачі вдосконалюють організацію надання волонтерської допомоги постраждалим військовим у зоні АТО на базі військових госпіталів денних чи нічних чергувань у відділеннях, де перебувають військові (частіше хірургічного профілю), та допомагають медичному персоналу у проведенні різноманітних медичних маніпуляцій, у здійсненні догляду за потерпілими та моніторингу показників стану здоров’я. Проводяться заходи зі вшанування пам’яті Героїв, полеглих за Україну в зоні АТО.

Нещодавно, 4 березня, у рамках підтримки АТО, Львівський національний медичний університет передав Військово-медичному клінічному центру Західного регіону у безоплатне користування медичне обладнання (монітор пацієнта «БІОМЕД» іМ 12 та медичний відсмоктувач «ДІОМЕД», модель 7Е-D) для лікування бійців, постраждалих в АТО.