Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю Головного управління МВС України у Львівській області спільно з прокуратурою Галицького району міста Львова викрили шахрая, який незаконно заволодів нежитловим приміщенням територіальної громади Львова й надалі легалізував кошти від його реалізації.

Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області.

Встановлено, що 31-річний зловмисник поклав око на приміщення цокольного поверху одного з будинків у центральній частині Львова. Надалі чоловік розробив злочинну схему реалізації цього наміру. Почав із судової тяганини з місцевим відділом приватизації державного житлового фонду, під час якої надав ксерокопії фіктивних документів про нібито фактичне володіння, користування та розпорядження нежитловим приміщенням, яке фактично перебувало у власності львівської громади.

Зловмисник надав ксерокопії фіктивного договору оренди, технічного паспорту й інші підроблені документи, що підтверджували його право власності. А на додачу – ще й липові копії попереджень про доступ до цього приміщення сантехніків та сажотрусів, які нібито скерувало на його ім’я територіальне комунальне підприємство.

Отримавши омріяне рішення суду, пройдисвіт приватизував нежитлове приміщення та відразу ж продав його, отримавши від незаконної оборудки дохід, який негайно легалізував. Унаслідок цього, за попередньою оцінкою, територіальній громаді Львова завдано збитків на суму більш як півтори сотні тисяч гривень.

Слідчий відділ Галицького райвідділу Львова оголосив чоловіку про підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах) та ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Джерело: Galnet