632785_16_w_1000

Під час четвертої черги археологічних розкопок, які розпочались у квітні цього року, на розі вулиць Краківської та Вірменської знайшли артефакти, що датуються ХІІІ ст.

Дослідження ділянки вулиць Краківської та Вірменської почалися ще у 2007 році. Це місце перспективне для археологів тим, що розташоване в історичному центрі Львова, а також на території, яка за різними науковими теоріями, розплановувалась ще за давньоруської доби. Якщо попередні знахідки дали доступ лише до скромного шматка шару давньоруської доби, то цього року археологи натрапили на ціле подвір'я, що датується ХІІІ століттям.

"Під час досліджень була відкрита західна частина ділянки вулиць Краківської та Вірменської .На даний час ми проводимо роботи лише у тій частині, яка не була завершена і була забудована сучасними спорудами. Після демонтажу гаражів, які тут знаходилися ми відкрили фрагменти пивниць будинку №6 по вулиці Вірменській, які мали два кам'яні портали з виходом до внутрішнього дворика. На подвір'ї нами виявлено 16 стовпових ям та залишки конструкцій господарського призначення. Знайшли фрагменти амфори та уламки горщиків ХІІІ століття. Це найбільш ранній матеріал на цій ділянці. Також по всій площі проводиться дослідження за допомогою металошукача і було виявлено понад п'ятдесят нумізматичних знахідок та багато фрагментів бронзових прикрас", – розповідає Остап Лазурко, молодший науковий працівник рятівної археологічної служби.

В майбутньому археологи планують просувати розкопи до вулиці Вірменської, щоб повністю завершити цей цикл досліджень. Паралельно з пошуковими роботами, на ділянках де завершено археологічні дослідження буде проводитись підсилення фундаментів та фасадів існуючих будівель, а також укріплення полотна дороги по вулицях Краківській та Вірменській.

Саме тут невдовзі розпочнуться будівельні роботи зі зведення готельного комплексу. Автори проекту готелю стверджують, що фасад будівлі гармоніюватиме із архітектурними об'єктами центральної частини Львова, а забудовник запевняє – історичну спадщину Львова, віднайдену під час археологічних розкопок на місці майбутнього готелю, буде збережено.

"Якщо в майбутньому, замовник буде не проти ми з радістю надамо свої знахідки для експозиції в залах готельного комплексу, що постане на цьому місці," – додає Остап Лазурко.

632785_1_w_570 632785_2_w_1000 632785_7_w_1000 632785_14_w_1000