У Львові до освітнього процесу пропонують включити симуляційні ігри: молоді активісти уже розробили тренінг-гру «Евакуація з планети Земля».
Про це розповів один з авторів проекту Андрій Мочурад сьогодні під час брифінгу, передає Корупція.Інфо

Організаторами та розробниками цього проекту є «Майстерня освітніх інновацій та ігрофікації «КРОК», партнерами проекту – кампанія «Розумне місто», МО «Граніт» та Інститут Суспільних Ініціатив. Уже з вересня розробники пропонуватимуть включити таку гру в освітній процес у навчальних закладах Львова.


«Ми пропонуватимемо цей проект для освітніх закладів, як шматочок освітнього процесу. Це не обов’язково має бути в межах шкільної програми і, зрозуміло, що не всі школи підхоплять подібну ініціативу», – резюмує Андрій Мочурад.
У першу чергу такою методикою можуть зацікавитися у гімназіях та ліцеях Львова.


На думку Андрія Мочурада, ініціатива щодо запровадження у навчальних закладах симуляційних ігор, як новітніх методів навчання, має йти від самих вчителів та учнів. Адже, як пояснює організатор проекту, глобальні симуляції – це на сьогоднішній день найефективніший метод освіти. Такий проект, зазвичай, дороговартісний, адже потребує залучення багатьох ресурсів, модераторів, однак організатори вірять, що його можна зробити досить бюджетним, залучивши поліграфію, навики вчителів, учнів.
«У країнах Євросоюзу схожі ініціативи давно не є новинкою. У Прибалтиці, наприклад, замовником розробки таких ігор виступає Міносвіти», – додає Мочурад.

Загалом автори проекту розуміють, що у наших реаліях провести таку ініціативу зверху нереально, тому пробують впроваджувати  ігрові методи у навчання з низу.


«Наша мета – підняти освітній, інтелектуальний рівень мешканців. Матеріал завжди найлегше сприймається в ігровій формі. Ми проводимо часто квести, рольові ігри, новинкою є симуляційні ігри. Сподіваємося, що вони полегшать сприйняття матеріалу  і допоможуть молоді стати більш розумними та активними», – додала співорганізатор проекту Юлія Тимків.


Як пояснив Андрій Мочурад гра-тренінг «Евакуація з планети Земля» –це перша така симуляційна гра, яка зачіпає макроекономічні та геополітичні аспекти. Базовими принципами проекту є кейс-інтенсиви, які органічно поєднані з великою часовою часткою рольових механік та особистісної взаємодії.