Про це 23 червня повідомляють дописувачі на сторінці ГО «Варта 1» у Фейсбуці.

«Щойно біля львівського СБУ пікет з криками «СБУ викрадає священників», – повідомляє дописувач Voffka Bandershtadt.

Участь у пікеті беруть кілька десятків представників секти.

В УСБУ такий розвиток подій пов’язують із передчасним витоком інформації про затримання у ЗМІ.

Як повідомлялося, працівники СБУ 22 червня провели обшуки у приміщеннях жіночого та чоловічого монастирів Української правовірної греко-католицької церкви, більше відомої як «секта Догнала», у Брюховичах біля Львова та затримали п’ятьох наставників секти – громадян інших держав.

Про це повідомляють самі «догналіти» на відеозверненнях, оприлюднених у мережі youtube.

Як повідомляється, обшуки відбулися у приміщенні чоловічого монастиря на вул. Сосновій,3 та жіночого монастиря на вул. Шкільній, 27. Під час спецоперації було затримано п’ятьох закордонних наставників незареєстрованої в Україні церкви – громадян іноземних держав.

Як стверджують «догналіти», під час обшуків у їх монастирях шукали «докази сепаратизму».

СБУ у Львівській області наразі не оприлюднила офіційної інформації щодо проведеної спецоперації із затримання представників «секти Догнала».

Як стало відомо IA ZIK з власних джерел, спецоперація щодо представників секти на Львівщині ще триває. Кількох затриманих учора представників секти-іноземців вже видворено за межі України, передає Корупція.Інфо

Українська правовірна греко-католицька церква (УПГКЦ) – незареєстрована, офіційно не визнана релігійна організація в Україні. Широкому загалу релігійна організація відома як «підгорецькі отці» або «група Догнала», «догналівці», «секта Догнала» (за ім’ям засновника – Антоніна Іллі Догнала).

Главою самопроголошеної УПГКЦ обрано Михайла Осідача. Членами постійного синоду є Антонін Ілля Догнал, Ричард Методій Шпіржик (Чехія), Роберт Самуїл Обергаусер (Словаччина) і Василь Маркіян Гітюк (Україна). З квітня 2011 року УПГКЦ вважає себе частиною самопроголошеного Візантійського Католицького Патріархату.

Як повідомлялося, догналіти на Львівщині поширюють різну агітаційну продукцію, проти мобілізації і проти УГКЦ.

Львівська облрада ще у березні 2014 року звернулася до ГПУ, СБУ та МВС щодо перевірки діяльності на території Львівської області релігійного угруповання, очолюваного іноземним громадянином Антоніном Догналом.

А саме депутати просили перевірити законність перебування та здійснення релігійної діяльності на території України іноземних громадян: Антоніна Догнала, Роберта Оберхаузера, Річарда Спіржика, Патріка Сойка і приблизно 20 колишніх монахинь, громадянок Чеської та Словацької республік; законність та джерел фінансування осередків громадської організації «Об’єднання віруючих УПГКЦ» і будівельних робіт, які вони проводять; вживання назви «католицька», адже це угруповання не визнано авторитетним церковною владою, згідно з каноном 19 кодексу канонів східних церков; дати належну оцінку закликам до інших держав здійснити збройну інтервенцію на території України.

За результатами перевірки депутати просили вжити заходів щодо недопущення розпалювання релігійної ворожнечі та припинити діяльність релігійного угруповання Антоніна Догнала на території України.