В Україні буде створено Службу фінансових розслідувань, яка об’єднає зусилля п’ятьох правоохоронних структур – підрозділів податкової міліції, державної фінансової інспекції, підрозділів Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України. Новостворена служба поєднає контрольно-перевірочні функції та функції досудового розслідування у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями.

Метою створення Служби фінансових розслідувань є запровадження європейської моделі фінансового контролю внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів після відкриття кримінального провадження, пише Високий Замок.

Така реформа української правоохоронної системи, за словами податківців, дозволить ліквідувати дублювання функцій, зменшити тиск на бізнес, сприятиме фінансовій прозорості та створенню для всіх рівних і справедливих правил.

Нова Служба фінансових розслідувань буде підпорядкована Кабінету Міністрів України. Раз на рік звітуватиме перед Верховною Радою України.При створенні Служби фінансових розслідувань пройде істотне скорочення співробітників, а решті підвищать зарплати. Про це ще в червні в інтерв'ю "ЛігаБізнесІнформ" заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко.

За його словами, цей орган пропонується утворити на базі декількох служб, які ведуть боротьбу з економічною злочинністю. Він також додав, що на даний момент в названих службах працює близько 25 тисяч чоловік.

"Залишити в новому відомстві стільки людей нереально. Отже, пройдуть скорочення. Гроші, які будуть за рахунок цього звільнятися, в першу чергу будуть спрямовані на розширення соціального пакета. Адже з такою зарплатою, яка зараз видається співробітникам, утриматися від спокуси вкрай важко" , – заявив Хоменко.

"Серед співробітників буде жорсткий відбір. Насамперед, їм потрібно мати юридичну або економічну освіту і достатній досвід роботи в аналітичних центрах", – підсумував заступник голови Державної фіскальної служби.

Джерело: Твоє Місто