Akafist

Для Львова вже стало доброю традицією на День Незалежності проводити спільну молитву за мир та ласку для нашої держави.

Цього року Львівська академічна чоловіча хорова капела «Дударик» на одній із центральних площ міста – перед Оперним театром – виконала Акафіст до Пресвятої Богородиці.

Молитву, як і кожного року, звершили представники духовенства різних християнських конфесій. Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив із цього приводу:

«Свято незалежності для кожного завжди мало своє значення: для когось це були спомини 90-х років, коли це все власно відбувалось – формувалась наша незалежність, та для багатьох це був просто вихідний день. Однак події останніх двох років зовсім змінили ситуацію.

Учора на Личаківському кладовищі ми урочисто піднімали національний прапор над могилами наших хлопців – 40 львів’ян, які віддали своє життя за незалежність. Власне, вони й дали зовсім інший зміст цьому поняттю. Незалежність не дарується: за неї треба боротися кожного дня, і кожен повинен вносити свою лепту.

Я маю до вас два прохання. Перше – це завжди бути твердими, тримати рівно спину, ніколи не згинатися. Якщо ти робиш праведну справу – тобі Бог буде допомагати, добрі люди будуть допомагати.

І друге – в цей час дуже важливо, щоб кожен з нас робив добре свою роботу: тато – щоб був добрим батьком для своїх дітей, працівник – добре працював на своїй роботі, керівник – був дбайливим до своїх працівників. Тоді буде порядок. Тоді буде сильною наша держава.

Добра справа, хай навіть невелика, має в тисячу разів більшу ціну, аніж слова про любов до України. Я гордий за Львів і за наших прекрасних львів’ян».