У середу, 29 жовтня, на вул. Винниченка у Львові зібралося до сотні молодих людей, нібито на люстраційний марш, організований ГО «Платформа вільних людей». Щоправда, більшість з них навіть не знали, для чого прийшли.

Напередодні львівські активісти в соцмережах збирали молодь на 10:40 біля пам’ятника Королю Данилу для підзаробітку – участі в мітингу за люстрацію. За чотири години мітингу організатори мали б заплатити учасникам по 80 грн.

Читати: Будь-який цирк за Ваші гроші або як у Львові люструють

На площі справді зранку почала збиратися молодь. До них підходив координатор і звіряв по списку. Коли одного з організаторів Андрія Довгана, який поширював повідомлення в мережі, запитали про платний мітинг, він свою причетність заперечив.

«Ми збираємо ідеалістів, аби завдяки люстрації скинути певну людину. Про жодну оплату не йшлося… У нас тут всі за ідею», – прокоментував Андрій Довган.

Всі ці «ідейники» організованою колоною пройшли від обласної адміністрації до вул. Рубчака, 27, де розміщений структурний підрозділ «Нафтогазу України» – «Львівгазвидобування». Там учасники хотіли пролюструвати директора Олександра Сендегу.

Те, що мітинг є платний, заперечив і голова ГО «Платформа вільних людей» Любомир Пелех, назвавши це наклепом: «Це є дурниця, я навіть зараз очікую, що Олександр Степанович буде залучати до моїх акцій провокаторів».

А ось активіст Революції гідності Борис Пошивак вважає, що такі люди просто паплюжать те, що відстояли інші на Майдані. «Якщо людина виходить на якийсь протест, то має знати, за що йде, має бути підкованою ідеєю, а виходити за 80 грн – це дуже попахує «тітушництвом» або «регіональством» чи іншою ватною бідою», – зазначив активіст.