Бійці, яким люди збирають гроші на лікування, дедалі частіше стають жертвами злочинців. У Львові шахраї зняли з банківської картки гроші, зібрані для протезування бійця Андрія Усача, Героя України.

Служба безпеки «ПриватБанку» злочинця виявила, передає Радіо Свобода.

Чотири дні десантник Андрій Усач пролежав із відірваною ногою, пораненою рукою і щелепою серед руїн луганського летовища. Він вижив і не зламався.

«17 липня був поранений, а у львівському госпіталі з 22 липня. Спершу нас поранених не могли вивезти, були в оточенні. Сьогодні набагато краще. Протез є, але не настільки якісний, як би мені хотілось», – говорить Андрій Усач.

Люди з усієї України збирали гроші пораненому бійцю на лікування. На картці було 150 тисяч гривень. Андрій хотів якісніший протез для ноги, а ще йому потрібні операція на обличчі і протезування зубів.Втім Андрій виявив, що грошей на банківській картці немає. Злочинець, знаючи номер телефону бійця, діяв за такою схемою – зателефонував до мобільного оператора, повідомив, що втратив сім-карту, отримав її, наступний крок – інтернет-банкінг. Шахрай назвав банківському оператору реквізити банківської і мобільної карток бійця (інформація була оприлюднена в інтернеті), а номер Андрієвого телефону висвітився в працівника банку. Тоді злочинець змінив ліміт коштів на добу з 4 тисяч гривень на всю суму і перекинув 150 тисяч гривень на свою картку. 


«Наскільки нам відомо, пароль чи кодове слово злочинці назвали неправильно, але ліміт готівки було змінено», – каже адвокат Ігор Лопушанський.


Служба безпеки банку з’ясовує, чи назвав злодій кодове слово Андрія оператору, повідомив Орест Блащук, керівник філії «ПриватБанку» у Львові. 


«Яким чином можна було виготовити нову сім-картку, чи наш оператор Call-центру повністю провів ідентифікацію клієнта? Якщо обидва оператори були не винні, то нам залишається лише знайти злочинців. Ми знаємо, на чию карту були гроші переведені. Якщо наш оператор неправильно ідентифікував клієнта, то всю суму банк поверне, якщо оператор мобільного зв’язку щось порушив, то вони відповідатимуть. Але у випадку Андрія, з потерпілим учасником АТО, ми не залишимо людину в біді», – наголосив банкір.


Андрій Усач вважає, що служба безпеки банку має діяти більш професійно. Адже це не перший випадок на Львівщині, коли жертвами шахраїв стають люди, яким збирають допомогу.