У Львівській міській комунальній дитячій клініці запрацює новий діагностичний центр, аналогів якому немає у Західній Україні. За допомогою надсучасного обладнання, яке там уже встановили, лікарі зможуть швидко та із мінімальною дозою опромінення обстежувати не лише дітей, але й дорослих.

«Діагностичне обладнання дозволяє проводити сканування всього тіла пацієнта. Основна перевага апарата в тому, що сканування відбувається дуже швидко. До прикладу, сканування легенів у дитинки можна зробити за дві-три секунди. А те, що дитина не може затримувати дихання, не буде впливати на якість зображення», – розповіла консультант Наталя Пахомова.

Медики зазначають: такий апарат полегшить життя і лікарям, і пацієнтам. Раніше схожу діагностику можна було зробити лише у Києві чи за кордоном.

«Зараз ми будемо мати весь спектр діагностичних обстежень для дітей. Адже раніше доводилося возити їх по всьому місту. А тепер маємо все під руками. Так що це вагомий крок вперед у якості діагностики і, відповідно, лікування», – вважає головний лікар Львівської міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

Щоправда, таке обстеження – недешеве. Але, згідно з умовами державно-приватного партнерства, визначили дві категорії хворих, яких діагностуватимуть безкоштовно.

«Запровадили три благодійні програми. Одна із них – допомога дітям загиблих в АТО і на Майдані, друга – дітям в ургентному стані, які поступають саме у цю комунальну лікарню. І третя – це навчання і перепідготовка медичних працівників регіону», – повідомив голова наглядової ради Центру медичних інновацій Олександр Максимчук.

Перших пацієнтів тут планують прийняти уже 26 жовтня. До того часу львівських лікарів навчатимуть користуватись новим обладнанням. 

 

Джерело: ZIK