Управління захисту економіки у Львівській області припинило діяльність «елітного» пункту обміну валют, послугами якого користувалися підприємці у торгівельному комплексі Львова. Пункт обміну валют діяв в окремій прихованій кімнаті за меблевим гарнітуром, куди клієнти потрапляли через двері шафи. В середньому сума однієї валютно-обмінної операції становила майже 10 тисяч доларів США, повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Поліцейські вилучили 82 тисячі євро, 39,5 тисяч доларів США, 2,2 мільйони російських рублів, 58,8 тисяч польських злотих, 30 тисяч чеських крон, 17,1 тисяча шведських крон, норвезькі крони, англійські фунти, швейцарські франки, канадські та австралійські долари, а також 1,4 мільйона гривень. У еквіваленті в національній валюті це становить 6,4 мільйони гривень, передає Корупція.ІнфоОкрім того, незаконні пункти обміну валют викрили у Львові, Старому Самборі та Жидачеві, які працювали на місцевих ринках та діяли без жодних дозвільних документів. Загалом Управління захисту економіки припинило діяльність чотирьох незаконних обмінників на Львівщині.

За незаконне скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави передбачена лише адміністративна відповідальність ― попередження або накладення штрафу від 510 до 748 гривень з конфіскацією валютних цінностей.

Нагадаємо, в ніч на 17 листопада з приміщення обмінного пункту фінансової установи у центральному районі Львова викрали сейф з мільйоном гривень.