хабарництво

Прокуратура Львівської області завершила досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо трьох інспекторів Львівської митниці ДФС України, які, використовуючи своє службове становище, вимагали та отримували неправомірні вигоди. 

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

Так, на гарячому було викрито інспектора управління митниці при одержанні 300 доларів США хабара, співробітника митного поста «Грушів», що отримав 10 тис. грн, та інспекторку митного поста «Львів-аеропорт» – із 7 тис. грн неправомірної вигоди.

Посадовці вимагали винагороду, зокрема, за зменшення митної вартості товару, не створювання штучних перешкод для його ввезення на митну територію України, пропуск товарів поза митним оформленням і декларуванням.

За результатами розслідування зібрано докази, які підтверджують вину останніх у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчинено повторно, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).

Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Обвинувальні акти щодо інспекторів прокуратурою Львівської області скеровані до судів.