Шевченківський районний суд Львова на 8500 грн. оштрафував водія автомобіля Nissan Qashqai, який намагався відкупитися від відповідальності, пропонуючи інспектору ДАІ 500 доларів США.

2 лютого у Львові на вул. Винниця його зупинив інспектор патрульної служби ДАІ. Під час перевірки, з’ясувалося, що водій не має посвідчення на право керування автомобілем. Чоловік запропонував інспектору 500 доларів США для того, щоб той не складав на нього адмінпротокол.

Від такої пропозиції працівник ДАІ відмовився та пояснив водієві, що він чинить незаконно. Втім, незважаючи на це, він ще декілька раз пропонував хабар інспектору. Водія затримали та притягнули до кримінальної відповідальності.

У судовому засіданні, яке відбулося 2 березня водія визнали винним у підкупі службової особи ( ст. 369 ч.1 КК України) та оштрафували на 8500 грн. Крім того, у нього конфіскували в дохід держави хабар. Зазначимо, що це мінімальне покарання, відповідно до вказаної вище статті ККУ, яке присудили водієві тільки через те, що він погодився співпрацювати зі слідством. При наявності обтяжуючих обставин, за подібні злочини хабарника можуть ув’язнити на термін до 4 років.