Головні новини Львова
Подобається

У Львові збудують еко-енергетичний центр

08/11/2014     Автор: Яна Романська
У Львові збудують еко-енергетичний центр

Україна та Швеція узгодились розпочати будівництво нового потужного екологічного комплексу, який буде розташований на території міської теплової електроцентралі – ТЕЦ-2, що генерує теплову енергію, а також подачу електрики у Львові.

Програма допомоги Україні реалізується через підтримку Шведського уряду та Агентства з Міжнародного розвитку ‘SIDA’, яка має на меті виділити 25 млн. євро на розробку та становлення проекту. Центр буде переробляти мул та сортувати побутові відходи, налагодить виробництво біогазу завдяки якому зменшиться споживання природного газу, ціни на який в Україні зросли на 40%.

6 листопада у Львові відбулось відкриття спільної зустрічі  Швеції та України в рамках ‘Форуму чистих технологій’, що  передує домовленостям держав про початок здійснення еко-планів. Як відомо, енергетика країн Скандинавії, на половину складається з джерел багаторазової переробки сировини та потужностей новітніх технологій, які допомагають зберегти навколишнє середовище і зекономити витрати.

На форумі був присутній посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат, який зауважив, про те що із впровадженням альтернативних джерел енергії, потрібно через тренінги, семінари, привчати людей до її помірного споживання. 

‘Прикро бачити, щоразу як в будівлях стає дуже тепло, люди починають відчиняти вікна. Але ми бачимо чималі можливості, як покращити ситуацію. Швеція прагне бути партнером України в реформуванні цього сектору’ – додав посол. 

 

Джерело: EcoTown