yYH9z0rrnjc

Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України оприлюднить переможців та номінантів на звання «Ворог преси» напередодні відзначення Дня журналіста, яке традиційно відзначається 6 червня.

Як зазначив заступник голови ЛОО НСЖУ Андрій Болкун сьогодні, на жаль, фактів порушення прав журналістів більше, а ніж за режиму Януковича. На Львівщині майже щотижня фіксуються протиправні дії щодо працівників засобів масової інформпції.

«У неділю, 3 травня, відзначатиметься Всесвітній день свободи преси. А її в Україні після повалення Януковича більше не стало. Нещодавно Державний департамент США запустив свою четверту щорічну кампанію «Free the Press» на захист переслідуваних журналістів. І у нашому демократичному місті також є факти переслідувань працівників ЗМІ. До Львівської організації спілки журналістів чи не щотижня звертаються наші колеги про тиск та перешкоджання професійній діяльності. Тут і прямі погрози, і судові позови, і не допуск у приміщення органів влади, і не надання вчасної відповіді на запити або формальні відписки, – розповів А.Болкун. – До т.зв. ворогів преси можна зарахувати здебільшого чиновників, працівників державних установ, організацій, навчальних закладів, які порушують чинне законодавство про доступ до публічної інформації, ігнорують статус та законні вимоги журналістів, чинять на наших колег жорсткий морально-психологічний тиск чи, навіть, беруть їх у заручники. За цими фактами відкриті кримінальні повадження».

За словами Андрія Болкуна особливо складно нині проводити журналістські розслідуваня. «Бо лише починаєш розплутувати корупційні діяння окремих фігурантів скандалів, то відразу починаються погрози та судові позови. 19 травня, напередодні судового засідання в одній такій справі ми проведемо прес-конференцію на якій оприлюднимо усі факти тиску на журналістів Львівщини. А потім усі бажаючі матимуть змогу відвідати Шевченківський районний суд, де проходитиме слухання цієї унікальної справи», – розповів А.Болкун.

Пропозиції щодо конкретних порушників можна подавати у спілку журналістів до кінця травня.