Ще з часів Майдану на територію львівського "Беркуту", що є на балансі ГУ МВС у Львівській області, приїздили представники Міністерства внутрішніх справ, яке тоді очолював Захарченко. Приїздили тричі. Йшлося про те, щоб на місці спортмайданчика побудувати житло. Про це в коментарі розповів екс-беркутівець, який був матеріально відповідальною особою Роман Дракус. 

"Після Майдану минув час, пройшла люстрація, змінилися керівники, але більше нічого не змінилося", – сказав він.

Як пояснили Роману Дракусу, територію бази львівського "Беркуту" мають забрати, бо там начебто має тренуватись підрозділ "Омега".

"Це той підрозділ який на Майдані розстрілював людей – чорна камуфляжна форма з жовтими пов'язками на руках. "Омега" була на Майдані, як і "Беркут", але чомусь "Беркут" ліквідований, а Нацгвардія процвітає", – сказав він.

Роман Дракус також додав: "У це приміщення ми вклали особисті гроші і сили, всі доклалися до його будівництва. Не одну тисячу гривень. Всі дахи змінили, внутрішні спортзали зробили. Тому тепер саме громадськість має вирішити, що з цією територією робити. Адже активісти та добровольці можуть тренуватися тут разом із бійцями СБМ. Зрештою, бійці СБМ нині перебувають в зоні АТО і захищають територію держави, і вони заслуговують на те, щоб мати свою базу і мати куди повернутись. Батальйон "Львів", який також в зоні АТО, теж не має місця. Вони нині фактично безпритульні.Чому вони не можуть бути тут?".

Натомість батальйону "Беркут" пропонують переселитися в колишній Сихівський райвідділ з перспективою тренуватись на шкільному майданчику. "Там нема нічого. Це голе приміщення без шафок, без спортзалу, без жодних умов", – наголосив Роман Дракус.

Він також наголосив, що досі не закінчилось службове розслідування за факту загибелі працівників "Беркуту" під час вибуху, що стався на його базі 21 лютого. 

"Багато речових доказів – у черговій часині. Коли заберуть територію, почнуть робити ремонт, і все буде знищено", – переконаний Роман Дракус.

Він також наголосив: "Начальник міліції Дмитро Загарія мав би сам розпоряджатися майном. Як керівник ГУ МВС він мав би заперечити такому рішенню міністерства, мав би довести свою позицію до особового складу. Підрозділ не може залишитись на вулиці. Я хочу щоб люди знали правду і добивалися справедливості. Нині ж очевидно, що корупція  з міністерства не зникла".

За його словами, варіант повернення бази (яку де-юре вже передали Нацгвардії)  один – громадськість, місцева влада, мер Львова повинні подати до суду, щоб домогтися судового скасування рішення міністра внутрішніх справ про передачу бази "Беркуту".

"Люди, які захищають нашу державу, її територіальну цілісність мають право мати базу, на яку вони повернуться з фронту", – наголосив Роман Дракус.

 

Джерело:  Гал-інфо‡агрузка...