xsf

Сьогодні, 8 травня, у Львові зустріли студента-активіста Євромайдану Юрія Яценка, якого достроково звільнили з російської в'язниці, де він пробув майже рік.

На головний  залізничний вокзал  Львова прийшли рідні і знайомі хлопця, зустрічали героя зі сльозами, квітами і кульками. Сам Юрій вийшов з потяга з усмішкою на обличчі, бадьорий. Він розповів, що росіяни його катували, однак докладніше пообіцяв розповісти згодом, на прес-конференції.Студентів юридичного факультету Львівського університету Юрія Яценка та Бориса Яричевського затримали 6 травня 2014 року в Курській області Росії. Спершу їх звинуватили в порушенні правил перетину кордону, оштрафували і мали депортувати. Але згодом, з'ясувавши, що хлопці – львів'яни, звинуватили їх ще й в контрабанді. У серпні Бориса звільнили, він повернувся в Україну, а проти Юрія Яценка порушили справу, за якою його засудили до 2 років тюрми.

Однак 30 квітня 2015 року російський суд міста Бєлгород зменшив вирок Юрію Луценку з 2 років до 9 місяців. Відповідно, цей термін він уже відбув і 7 травня повернувся в Україну.