Компанії, які отримали на неї грант, обіцяють, що прокат анітрохи не відрізнятиметься від такої ж послуги в інших містах Європи.
 

Яка саме система муніципального велопрокату запрацює у Львові, наразі не відомо, адже над концепцією лише почали працювати. Але плюси такого пересування очевидні.

«Можна залишити велосипед на будь-якому терміналі цієї фірми, у будь-якій точці Львова. Тобто, людина не прив‘язується до одного місця. Я думаю, що у нас люди, особливо молодь, почнуть масово їздити на велосипедах, що значно покращить транспортну ситуацію в місті»,– вважає радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід.

Спершу у Львові мають створити 5 терміналів велопрокату. Де саме вони будуть розміщені, повинні вирішити у міській раді. Однак там вже точно знають, що стоянки велопрокату знаходитимуться в центрі міста та поблизу студентських гуртожитків і університетів. Мережа буде автоматизованою.

«Людський фактор буде застосовуватись лише для виконання певних операційних завдань. Тобто, ремонт велосипедів, підтримання балансу кількості велосипедів на точках прокату. Адже в одній точці не можуть бути усі велосипеди, їх треба перевозити»,
– пояснює співвласник компанії ТзОВ "NextBike", яка виграла грант, Остап Буденкевич.

Загалом, на німецькі гроші українські підприємці планують купити 55 велосипедів. Згідно з приблизними підрахунками, місячний абонемент обходитиметься львів‘янам у 150 грн. Оренда на рік коштуватиме приблизно 800 грн. Відкритись муніципальний велопрокат у Львові має вже влітку 2015 року.

 

новини про Львів