Статки колишнього керівника волинської прокуратури Андрія Гіля нещодавно привернули увагу журналістів.

Проте сам прокурор запевняє: він достатньо заробляв, аби збудувати будинок і жодних зловживань із службовими квартирами не було, пише «Волинська правда», передає Корупція Інфо

«Свою першу квартиру я отримав у Ратне, де працював. Нас – четверо і теща, яку ми забрали з села і яка 18 років жила з нами. Коли мене перевели до Луцька, ту квартиру ми здали, хоча могли залишити там тещу, як дехто робив. У Луцьку отримали трикімнатну квартиру площею 35 кв. м. на Київській площі. Коли вже у Києві отримував житло, то керівництво запитали, яке у мене житло у Луцьку? І щоб не давати мені 4-кімнатну квартиру, дозволили тещі залишитися у луцькій квартирі», – розповів Гіль. 

За його словами, після повернення до Луцька на посаду прокурора області, він не просив поліпшення житлових умов, але ініціативу проявило керівництво області. 

«Тодішній голова ОДА Анатолій Француз звернувся до Генпрокурора з листом, щоб поліпшити житлові умови прокурора області. На той час була виділена квартира, під яку Генпрокуратура перерахувала кошти для прокурора області Олексія Баганця. Але він не встиг туди ні вселитися, ні документи зробити, бо її тільки виділили. Тодішній міський голова Антон Кривицький прийшов до Француза і каже: є готова квартира для прокуратури на Стрілецькій. І виконком прийняв рішення про виділення мені цієї квартири», – пояснив Гіль.

Квартиру на Київському майдані прокурор роз приватизував і передав у міський фонд, а за понаднормові «квадрати» житла на Стрілецькій окремо виплачував кошти.

Андрій Гіль також розповів, що два роки, а саме у 1991-1992 роках, не працював у системі прокуратури й успішно зайнявся трохи торгівельною діяльністю. Це дозволило заощадити деякі кошти, закупити будівельні матеріали для будинку.

«Моє будівництво, до речі, перевірялося службою внутрішньої безпеки Генпрокуратури у 2009 році. І ніяких порушень не виявлено було. Бо ми тоді отримували хороші зарплати і пенсії, і керівництво ніяких претензій не висловлювало проти будівництва. Будуйся, але не зловживай. І будувалися люди, не тільки я. І що тут такого поганого?» – висловив здивування екс-прокурор.

За його словами, останні п’ять років доходи сім’ї, левову частку яких становила зарплата і пенсія прокурора, становили більш ніж 300 тисяч доларів. Крім того, коли остаточно вирішили передбратися із столиці до Луцька, в Києві продали трикімнатну квартиру і земельну ділянку.

«Це ж не мільйони доларів пішло на будівництво, як пишуть, мовляв, навіть є басейн. По-перше, басейна у мене немає. Значна частина території — це грядка, садок невеличкий і хлівчик, де тримаємо курей. Оце там, де нібито басейн», – запевнив Андрій Гіль.