Голова Офісу Президента Андрій Богдан пролив світло на те, чим він, на його думку, займається в адміністрації, а також прокоментував прізвисько “сірий кардинал”, що закріпилося за ним.

За словами Богдана, суть його роботи полягає в синхронізації. Про це він розповів в відвертому інтерв’ю.

“У мене свій стиль управління, свій стиль досягнення якихось цілей і розуміння цих цілей. Суть моєї роботи, як я бачу – це синхронізувати роботу різних органів державного управління – міністерств, Кабінету міністрів, Верховної Ради”.

Богдан пояснив, що в його завдання входить “знаходження компромісів”:

“Там дуже багато молодих людей, які не мають досвіду державного управління, служби, роботи на таких посадах. І їм важко зрозуміти один одного, знайти ці компроміси. Плюс є таке нерозуміння цих процесів, існуючих в державі. Процесів прийняття рішення, процесів прискорення прийняття рішень. Тому це є моєю роботою, як я бачу для себе, і таке завдання мені ставить президент – пояснити, як це працює, і пояснити їм найкоротший шлях від ідеї до виконаного рішення … це іноді важко, може бути сприйнято ким – то неправильно, але це завдання, яке я собі ставлю”.

Останнім часом главу ОП не так часто помічають поруч з Володимиром Зеленським, як це було раніше, що його навіть раніше охрестили “сірим кардиналом”.

“Якщо об’єктивно, то перші поїздки, перші появи після інавгурації, звичайно, намагався бути поруч – щоб в якийсь момент порадити, підказати якийсь правильний хід вирішення тієї чи іншої проблеми, – прокоментував Богдан. – На сьогоднішній день, по-перше, немає необхідності в моїй присутності поруч з президентом, він сам дуже оперативно все розуміє, реагує і дає рішення. По-друге, вже така керованість у державі, де з невеликого кола людей хтось постійно повинен бути присутнім тут на Банковій. І я можу поїхати, коли президент на місці, команда, а якщо президента не має, то я намагаюся бути тут”.