Подолання дефіциту Пенсійного фонду залежить, зокрема, від зростання єдиного соціального внеску, але з тих темпах, які є на сьогоднішній день, можна очікувати, що дефіцит буде подолано до 2022 року. Таку думку в ексклюзивному коментарі висловив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір.

«Дуже просто було б все додаткові надходження кинути на погашення дефіциту. Але ми не пішли цим шляхом. Додаткові надходження, які були в минулому році і в цьому році пішли на підвищення пенсій. Те, що ми зробили осучаснення пенсій, було зроблено за рахунок збільшення надходжень по єдиному соціальному внеску (ЄСВ) », – повідомив Шамбір.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Заступник міністра зазначив, що робота над осучасненням пенсій буде тривати, але також буде звертатися увага на подолання дефіциту Пенсійного фонду.

«Саме механізм, який ми заклали для осучаснення пенсій (50% плюс 50%) дозволяє, з одного боку, використовувати ті ресурси, які додатково надходять, з іншого боку, в перспективі позбутися цього дефіциту. За розрахунками це, можливо, десь в 2021-2022 році. Але, звичайно, буде залежати від динаміки надходження і зростання ЄСВ », – повідомив Шамбір, додавши, що важливим у цьому контексті залишається виведення з тіні заробітних плат українців.

Як повідомлялось, в 2019 році почнеться процес «осучаснення» пенсій. Цей процес передбачає здійснення індексації (збільшення) пенсійних виплат залежно від розміру інфляції і зростання середньої зарплати. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства

«Якщо інфляція в цьому році буде 12 відсотків, як прогнозують, то в розрахунок береться 6 відсотків. Фонд оплати праці виріс за вісім місяців на 25 відсотків, тобто, в розрахунок береться 12,5 відсотків. В сумі це 18,5 відсотка. Це означає, що зростання пенсій відбудеться до 20 відсотків від розмірів пенсій, які є сьогодні », – повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.