Головні новини Львова
Подобається

У Мінську завершилися консультації по Донбасу

01/09/2014     Автор: admin
У Мінську завершилися консультації по Донбасу
Переговори тривали чотири години, сторони обмінялися баченням виходу з кризової ситуації. Наступна зустріч відбудеться 5 вересня. 
 
Консультації контактної групи по врегулюванню кризи в Донбасі за участю ОБСЄ, РФ, України і представників ДНР і ЛНР сьогодні тривали в Мінську 4:00. 
 
Наступне засідання контактної групи з України пройде 5 вересня. Про це повідомив після закінчення переговорів в Мінську так званий "віце-прем'єр ДНР" Андрій Пургин, передає РІА Новини. 
 
"Наступна зустріч буде 5-го числа, поки ми обмінялися документами з українською стороною. Вони передали своє бачення ситуації, а ми своє", – заявив Пургин, уточнивши, що дана зустріч пройде, ймовірно, в Мінську. "Поки нічого не міняється. Майданчик, мабуть, ця ж", – сказав він. 
 
Українську сторону на переговорах сьогодні представляв Леонід Кучма, ОБСЄ – Хайді Тальявіні, а Росію – посол РФ в Україні Михайло Зурабов. 
Раніше повідомлялося, що в Мінську на зустрічі контактної групи з України представники терористичних організацій ДНР і ЛНР оприлюднили свій план врегулювання ситуації в Донбасі з вимогою до Києву визнати їх "особливий статус" всередині країни. 
 
Зокрема, члени терористичних організацій зажадали особливого порядку ведення зовнішньоекономічної діяльності з урахуванням поглиблення інтеграції з Росією та Митним союзом, особливого статусу для своїх збройних формувань і права призначення прокурорів і суддів. Ще однією вимогою є безумовна амністія терористам і політв'язням. На думку представників ДНР і ЛНР, тільки "рівноправні переговори є єдиним прийнятним способом вирішення конфлікту і відновлення миру". 
 
Терористи також закликали Київ визначити офіційного представника з числа держслужбовців на переговорах з ними. 
 
"У разі прийняття вищезазначених законодавчих гарантій при поруці ЄС і Росії народні республіки зі свого боку гарантують, що докладуть максимум зусиль для підтримки миру, збереження єдиного економічного, культурного і політичного простору України і всього простору російсько-української цивілізації", – говорилося в документі, який терористи оприлюднили сьогодні перед переговорами.
 
Джерело: Ліга БзнесІнформ