В Міщанському суді Москви триває суд над директором бібліотеки української літератури Наталією Шаріної.

Як повідомляють Грани.ру у своєму Twitter, суд допитує понятих, передає Корупція.Інфо

Свідчення дає Микола Журавльов, який був понятим під час обшуку в бібліотеці української літератури 28 жовтня 2015 року.

Під час свідчень він переплутав прізвища лідера українських націоналістів Степана Бандери і знаменитого актора Антоніо Бандераса.

jjj

"У неї вилучили комп'ютер, якісь документи. Потім знайшли тумбочку з книгами, здалося, що вони були заховані <…> А вилучали слідчі все по діяльності Бандераса, німецьких військ там, українськи націоналістів, всяке таке", – заявив Журавльов.

Силовики РФ 28 жовтня 2015 року провели обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директорку, 58-річну Шаріну затримали.

Щодо неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, згідно із заявами СКР, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнане судом екстремістським матеріалом і заборонене до використання.

Матеріали справи щодо Шаріної пізніше передали в управління з розслідування особливо важливих справ ГСУ СКР по Москві.

5 квітня директору бібліотеки висунули ще одне звинувачення – в розтраті (ч.4 ст.160 КК РФ).

За версією слідства, Шаріна в 2011-2013 роках, витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі – про екстремізм, яку згодом було закрито.