У МОЗ України розповіли, які довідки необхідні школярам, а які вже стали міфом. Як це не дивно, але про учнівські медичні довідки  існує чимало міфів. У цьому переконані у Міністерстві охорони здоров’я України.

Спеціалісти МОЗ нагадують батькам та учням, що відтепер «Медична карта дитини» (форма №026/о) більше не потрібна (у деяких закладах освіти її продовжують вимагати).

«Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Форму № 026/о МОЗ України скасувало ще у березні 2018 року», – повідомили медики на сторінці МОЗ у Фейсбук.

Разом з тим, батькам рекомендують навідатися з дітьми до педіатрів чи сімейного лікаря, де і видадуть необхідні довідки.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

Цього року у школу потрібно представити наступні медичні довідки:

довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»(вона видається лікарем після огляду дитини і визначає, у якій фізкультурній групі учень буде знаходитися; також лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів);

довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень» (містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб).

«Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно. Водночас, якщо вашій дитині робили щеплення (планові чи пропущені) або якщо у навчальному закладі немає даних про щеплення дитини, довідка буде потрібна», – зазначили у МОЗ України.

Нові правила прийому дітей до першого класу привели до несподіваних наслідків.

Так, тепер в українській столиці дітей прийматимуть в школу за пропискою. У зв’язку з чим, в лічені дні вже виріс попит на фіктивну прописку в різних районах Києва.

Батьки майбутніх першокласників платять гроші, щоб дитину взяли в бажану школу.

Так, до жителя Шевченківського району Євгена звернувся один з проханням фіктивно здати йому квартиру.

«Захотів укласти договір безоплатної оренди і не жити у мене, тому що біля мого будинку хороша школа. Йому там сказали, що візьмуть, якщо буде прописка в цьому районі», – говорить він.