US

Міністерство внутрішніх справ України пояснило відмову від закупівлі фортифікаційних укріплень Hesco із США для оборони Маріуполя.

"Подібна продукція виробництва Hesco Defensisve Barriers має дещо кращі характеристики, проте істотно дорожча. Крім того, ціна значно зростає через необхідність сплати ПДВ, митного збору", – наголошується в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що МВС направило у відповідний комітет Ради запит про включення зазначеної продукції до переліку товарів, які звільняються від зборів.

"У разі позитивного рішення, товар стане конкурентоспроможним на українському ринку, і питання про закупівлю захисних бар'єрів виробництва фірми Hesco буде розглянуто в порядку, встановленому законодавством України", – наголошується в повідомленні.

У МВС підкреслили, що в даний час ніяких договорів, у тому числі про наміри на поставку модулів захисту ні МВС, ні НГУ не укладали.

"Крім того, початкову пропозицію ТОВ" Фірма ТММ ", яка є представником американської компанії Hesco Defensisve Barriers в Україні, було озвучено виключно як безкоштовну допомогу для України для захисту наших військовослужбовців і мирних жителів від іноземної агресії", – підкреслює прес-служба МВС.

Як повідомлялося, МВС протягом двох місяців не змогло укласти договір з американським виробником фортифікаційних споруд Hesco Bastion Inc, який надіслав бастіони для оборони Маріуполя на замовлення відомства.

Протягом цього часу 11 контейнерів з 3,6 км бастіонів перебували в порту, а МВС і Нацгвардія проводили бюрократичні процедури. В результаті 20 квітня компанія відправила бастіони до Саудівської Аравії у зв'язку з порушенням термінів.

 

Читайте також: 

МВС “профукало” 3,6 км оборонних бастіонів зі США, призначених для оборони Маріуполя (ВІДЕО)

 

Джепело: Корупція.Інфо