У Міністерстві закордонних справ розчаровані заявою федерального міністра закордонних справ Австрії Александра Шалленберга про європейське майбутнє України. Про це розповів речник МЗС Олег Ніколенко для Укрінформ.

Вважаємо їх стратегічно недалекоглядними та такими, що не відповідають інтересам об’єднаної Європи. Такі висловлювання також ігнорують той факт, що переважна більшість населення країн-засновників ЄС підтримує членство України, – зазначив він.

Ніколенко нагадав, що глава МЗС України Дмитро Кулеба вже відзначав, що український народ платить занадто високу ціну за помилки багатьох європейських урядів. Їхнє необ’єктивне сприйняття реальності вже призвело до політичного та економічного послаблення Європи, надало можливість росії підривати стабільність в ЄС та втілювати гібридну агресію проти європейських країн, зауважив речник МЗС.

Схоже, нинішньої війни, жертв та руйнувань їм замало. Продовжувати під різними приводами відкладати в часі членство України в ЄС або шукати йому альтернативу означає потурати агресивним планам путіна та гальмувати зміцнення Євросоюзу шляхом долучення можливостей України, – заявив Ніколенко.

Він акцентував, що Україна має всі підстави вимагати об’єктивного визнання її заслуг та стратегічної ролі для ЄС.

Завдяки незламній волі та сміливості Президента України та українського народу Європа може сьогодні жити в мирі. Без перебільшень наша держава стала форпостом захисту безпеки ЄС, європейської свободи та європейських цінностей, – наголосив речник МЗС.

Зазначимо, що Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг вважає, що Україні не варто пропонувати членство в Євросоюзі. Про це він заявив у виступі 14-му саміті європейських медіа в Лех-ам-Арльберзі.  Зокрема, міністр вважає, що Україна не повинна отримати статус кандидата у червні, як на те розраховує президент Зеленський. Він обгрунтував свою позицію тим, що є держави Західних Балкан, які проходили значно довший шлях до кандидатства.