Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник розповів, де зараз може переховуватись скандально відомий суддя-хабарник Микола Чаус і як його можна впіймати.

Ситник прокоментував інформацію про те, що Чаус перебуває в окупованому Криму, яку раніше повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, повідомляє Корупція.Інфо

"Я не готовий сказати, в Криму він. Але ми ініціювали його міжнародний розшук через Інтерпол. Чекаємо на результат. Я думаю, суддю Чауса ми затримаємо раніше, ніж Олександра Онищенка. Не виключаю, що в одній з країн Євросоюзу", – сказав голова НАБУ в інтерв’ю одному з українських видань.

qq

Ситник розповів, що після викриття Чауса його паспорт був у НАБУ і, скоріш за все, суддя міг просто перейти кордон.Ми не могли цьому завадити. У нас є інформація від адвоката Чауса, що суддя може вже через 10 днів або два тижні з'явитися в Україні. Я, звичайно, в це слабо вірю, але виключати цей варіант я теж не буду,
– уточнив голова НАБУ.

Водночас він спрогнозував одразу кілька сценаріїв розвитку подій у справі скандального судді.

"У нас є три варіанти розвитку подій. Перший – Чаус сам приходить, другий – ми його затримуємо на території однієї з країн Європейського Союзу. І третій: якщо ми будемо чітко розуміти, що він чи в Криму, чи в Росії, а значить видача його майже нереальна, ми будемо ініціювати спеціальне розслідування. У будь-якому разі в останніх двох варіантах потрібно, щоб до процесу підключився Інтерпол і щоб Чауса оголосили в міжнародний розшук", – розповів Артем Ситник.

Нагадаємо, 9 серпня Національне антикорупційне бюро України викрило Миколу Чауса, який отримав хабар в розмірі 150 тисяч доларів. Отримані гроші Чаус зберігав закопаними в скляних банках у себе на подвір'ї. Судді загрожує позбавлення волі на термін від 8 до 12 років. Раніше нардеп Сергій Лещенко пророкував, що Чаус вже ніколи не повернеться в Україну.