Колишній заступник Міністерства внутрішніх справ Сергій Чеботар заявив, що наразі в структурах Національного антикорупційного бюро працює багато співробітників МВС, яких було звільнено за корупцію, кришування наркотиків та негласні прослуховування.

"При мені звільнили до 20 тисяч негідників. Ми їх повиганяли за корупцію, кришування наркотиків, негласні прослуховування, і тепер вони працюють у НАБУ. Там працює майже половина тих, кого я повиганяв", – сказав Чеботар, наголосивши, що він є людиною з європейськими поглядами і його нічим не могли купити.

Чеботар також спростував, що він ніби брав хабарі за призначення людей на посади в МВС. "Якщо я брав [гроші], то скажіть у кого. Таке [в міністерстві] робили раніше… Йде війна, як можна брати з людини за призначення. Як він працюватиме? Коли я сюди прийшов, сказав: дізнаюся – всіх знищу. Негайно звільню!", – сказав він.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Нагадаємо, у липні прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. У 2015 році МВС закупило п’ять тисяч наплічників для Нацгвардії. За версією слідства, ціна товару була завищеною, а якість не відповідала стандартам.

Варто нагадати, що у лютому 2016 з'явилося відео з прихованої камери, на якому особа схожа на Олександра Авакова, сина Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, імовірно, домовлявся з екс-заступником голови МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства. Чеботар до травня 2015 року відповідав у МВС за держзакупівлі. Приховані зйомки у його кабінеті проводила Служба безпеки України (СБУ) на прохання військової прокуратури в рамках провадження про корупцію в МВС. Журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» вказують, що подібний інформаційний «злив» був імовірним у контексті тогочасного політичного протистояння між командами Президента та прем'єра, тому відео, імовірно, є справжнім (особливо зважаючи на його подібність із попереднім автентичним відео із того ж кабінету).