Під час однієї із дискусій на форумі «Україна-Європа», що проходить у Польcькому Ряшеві, голова Інституту національної пам’яті Польщі Ян Драус звинуватив Інститут національної пам’яті України та його очільника Володимира В’ятровича у надмірній «бандеризації» України. А також зазначив, що це Україна повинна вибачитися перед Польщею і не приймати документів про вчинений поляками начебто геноцид проти українців, передає Корупція.Інфо.

Володимир В’ятрович зазначив, що переконаний, що зважаючи на конфліктну ситуацію між поляками і українцями досягти поєднання історичної пам’яті не вдасться: 

«У нас завжди будуть різні оцінки певних подій і явищ. Я з пошаною ставлюся до того, що у Польщі Юзеф Пілсудський є героєм-батьком засновником. Але він ніколи не буде героєм для українців. Таке саме розуміння має бути, що будуть певні герої, які будуть героями для українців і ніколи не будуть героями для поляків. Через це я говорю про порозуміння. Порозуміння і пошанування. «Бандеризація» – один із міфів російської пропагандистської війни: «Теза про «бандризацію» є дуже зручним інформаційним інструментом для РФ в боротьбі проти історичної політики в Україні і проти декомунізації. Ми постійно чуємо, що замість пам’ятників Леніна постійно з’являються пам’ятники та вулиці Бандері. 

Таким чином, дискредитується декомунізація. Із 2014-го року було споруджено 4 пам’ятники Степанові Бандері, які були споруджені за кошти органів місцевого самоврядування. Із 2015 –го року перейменовано 1 493 вулиці, із них 34 отримали назву Степана Бандери. Я переконаний, що якщо ми говоримо про подолання конфліктів у минулому, як сказав пан Зашкірняк, єдиним варіантом в морально-політичному полі буде взаємне вибачення. І на політичному рівні це було зроблено у 2003-му році.

Потреби піднімати це питання знову не було. На жаль, ми бачимо що додатково актуалізація цього питання призвела до сварок. І це небезпечно», – зазначив Володимир В’ятрович.