матіос

Досі не створена спеціальна комісія, яка займалася би вивченням подій в Іловайську, над вивченням документів працюють цивільні особи. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає Корупція.Інфо.

"Ми досліджували все, що було в Іловайську – хто що зробив і не зробив, ніж причинно-наслідковий зв'язок, і прийшли до висновку – не зайшли б росіяни, не було б тих наслідків. Але відповідально керівництво Збройних сил за передбачення цих наслідків? Так от, для того, щоб сказати відповідальні чи ні, нам треба оцінити на підставі виключно документа і проведення відповідних експертиз. Нам треба досліджувати весь театр воєнних дій. Про що це говорить? Якщо все казали, де резерви, де підмога Іловайська, а в державі від Іловайська до Києва було на той момент 168 боєздатних бійців. Вина чи неможливість? Треба чесно сказати суспільству і не боятися когось звинуватити, і чесно сказати, що було так, так і так", – розповів він.

При цьому Матіос зазначив, що "ніколи ще в житті ніхто не розслідував неефективних військових дій, які призвели до численних втрат".

"Ми вперше це в Україні робимо. У нас немає комісії, у нас є експерти, які працюють безкоштовно. Вони цивільні люди, яких запросили. Зараз йде вивчення документів, які вилучили з квітня минулого року", – резюмував він.