Головне, щоб наші високопосадовці цього не побачили. Нам тільки податків на засмагу не вистачає.

Бенджамін Франклін сказав: «У цьому світі неминучі лише смерть і податки». Колишній президент мав рацію, податками можна обкласти майже все що завгодно, навіть без істотного результату у вигляді надходжень до бюджету, повідомляє Корупція. Інфо

Угорщина: податок на нездорову їжу

З 1 вересня 2011 року запроваджено «чіпсовий податок». Ним обкладається потенційно небезпечна розфасована їжа (чіпси, солоне печиво, солодке печиво, тістечка в упаковці, енергетичні напої). Мета введення податку – зробити харчування угорських громадян більш здоровим.

Венеція: податок на тінь

У 1993 році влада Венеції ввели податок для власників ресторанів і крамарів, нерухомість яких кидає тінь на територію, що належить місту. Відзначимо, що після введення «тіньового податку» більшість власників вирішили познімати різні затінювальні пристрої (навіси, маркізи) зі стін своїх закладів.

Балеарські острови: податок на сонце

Податок на сонце (1 євро в день) платять усі туристи, які приїхали на Майорку, Менорка і інші Балеарські острови. Зібрані гроші йдуть на поліпшення туристичної інфраструктури. Наприклад, в 2012 році, Балеари відвідало понад 10 млн туристів, так що надходження від цього податку – це непогана стаття доходів місцевого бюджету.

Австрія: податок на гіпс

Щороку близько 150 тисяч лижників потрапляють в австрійські лікарні з переломами та іншими травмами. Влада вирішила ввести для туристів, так званий податок на гіпс, який збирають в готелях і пансіонатах.

Греція: податок на басейн

У Греції басейн у дворі приватного будинку – розкіш. Тому власник будинку з басейном зобов'язаний заплатити щорічний податок 800 євро.

ПАР: податок на розвиток професійних навичок

Платять всі підприємці, які мають найманих працівники. Ставка податку – 1% від зарплати всіх співробітників. Гроші йдуть на розвиток професійних навичок працівників.

Естонія: податок на травні гази з кишечника корів

У 2008 році уряд Естонії запровадив новий податок для фермерів. На думку чиновників, корови своїми газами сильно забруднюють повітря. Відзначимо, що цей податок не платять заводчики інших тварин, які також вносять свій «чималий внесок» у вигляді викидів газів, що мають парниковий ефект.

США: податок на засмагу

Одним з елементів медичної реформи, яку проводив з 2007 року Барак Обама, стало введення податку на засмагу. Сьогодні кожен американець, який хоче позасмагати в солярії, платить додатково 10% від вартості послуги.