556cb41a18c63_nato2

Генсек НАТО підкреслив, що на даний момент така необхідність обумовлена більш складною ситуацією в області безпеки

Міністри оборони країн НАТО прийняли рішення про розширення передової присутності альянсу в Східній Європі, заявив у середу генсек НАТО Йенс Столтенберг.

"Ми щойно погодили серію принципів, що стосуються модернізації оборони НАТО і її сил стримування. У рамках прийнятих рішень міністри оборони НАТО погодилися на розширення передової присутності в східній частині нашого альянсу", – сказав він на прес-конференції в Брюсселі.

"Наша присутність на сході буде посилена настільки, наскільки це необхідно, тому що ми повинні забезпечити можливість захищати всіх наших союзників від будь-яких загроз", – сказав генсек, відповідаючи на запитання про те, до якого моменту буде тривати посилення присутності НАТО в східній частині альянсу.

Генсек НАТО підкреслив, що на даний момент така необхідність обумовлена більш складною ситуацією в області безпеки, що, зокрема, викликано "більш жорсткою позицією Росії, яка вкладає великі кошти в оборону".

Й. Столтенберг зазначив, що розширення присутності забезпечуватиме багатонаціональне угруповання сил НАТО. Задіяні в цій операції військовослужбовці перебуватимуть у східній частині альянсу на ротаційній основі.

За його словами, до цього буде додаватися логістика, інфраструктура "для підтримки завчасного розгортання засобів і для того, щоб сприяти швидкому посиленню цих коштів".

"Військові фахівці з планування будуть забезпечувати консультації за масштабами і складом цієї розширеної присутності, починаючи вже з весни нинішнього року", – пояснив Й. Столтенберг.

За його словами, поки що важко говорити про конкретні цифри і обсяги вкладу союзників у розширення присутності. Це буде зроблено пізніше.

"Це одна важлива віха. НАТО досягла принципової згоди щодо передової присутності. Ми повинні проаналізувати ці цифри і виступити із заявою про те, що ми будемо робити, тому що ми хочемо забезпечити прозорість нашої діяльності", – повідомив генсек Північноатлантичного альянсу.

Він додав: "Ми забезпечуємо баланс між передовою присутністю і посиленням. Але також це баланс між сильною обороною і діалогом. Між ними немає ніякого протиріччя. Ми щиро віримо, що вони доповнюють один одного. Якщо ми будемо сильні, тверді у своїй позиції, передбачувані, то створимо основу для політичної взаємодії і діалогу".

Генсек альянсу також зазначив, що США вже заявили про посилення своєї присутності в Європі, а також про збільшення в 4 рази фінансування для цієї присутності. Подальші рішення будуть прийняті на червневій міністерській зустрічі НАТО, а потім у липні на саміті у Варшаві.

"США також визначилися з планом збільшення присутності своїх сил у Європі шляхом постійної ротації бронетанкових і механізованих підрозділів", – продовжив генсек НАТО.

"Це один з важливих кроків, але це не остаточне рішення. Ми демонструємо, як НАТО може адаптуватися, в тому числі, що стосується реагування", – підкреслив Й. Столтенберг.