Чиновники готові говорити про пом’якшення вимоги із продажу експортної виручки

Національний банк готовий спрощувати діючі на поточний момент валютні обмеження, навіть одне з найбільш важливих – обов’язковий продаж експортної виручки на міжбанку, повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, повідомляє Корупція.Інфо

"Ліміт обов’язкового продажу збираємося скорочувати, але тільки за умови загальної стабілізації ситуації на валютному ринку. Звичайно ж, коли Нацбанк продає долар на міжбанку, він не може переглядати норматив для експортерів", – зазначив він.

На поточний момент українські підприємства зобов’язані продавати 65% отриманої з-за кордону виручки. Вона повинна надаватися на міжбанку на наступний день після надходження на рахунок в українському банку.

"Якщо ми знімаємо обмеження із продажу або зм’якшуємо їх, то знижуємо валютна пропозиція на ринку, і створюємо додатковий попит", – пояснив Чурій.

Тому перегляд валютних обмежень можливий не тільки після стабілізації поточної ситуації на ринку, але і після появи позитивних тенденцій.

"Якщо є позитивні тенденції і надходження валюти в країну ростуть, ми спокійніше знімаємо обмеження", – підкреслив Олег Чурій.