2fe4fbb9e73415a5fb4cfd0d84cacedb

Першими будуть звільняти старожил старше 50-ти років

У 2015 р керівництво Нацбанку планує скоротити чисельність персоналу в середньому на 33%, в тому числі своїх територіальних управлінь на 50%.

Про це повідомила начальник управління по зв'язках із засобами масової інформації НБУ Інна Гордієнко, передає Корупція.інфо

У числі основних причин звільнень вона назвала централізацію основних функцій центробанку, передачу частини функцій на аутсорсинг (господарське забезпечення, охорона), аудит виконуваних зараз співробітниками функцій і вдосконалення технологічних процесів НБУ. За словами Гордієнко, на цей рік передбачено скорочення витрат на утримання працівників центробанку на 24,5%, витрат на зарплати нацбанківців – на 40%.

Вона також уточнила, що за 2014 витрати на утримання персоналу Нацбанку зменшилися на 11,6%. Найактивніше їх стали скорочувати з кінця листопада і в грудні, коли почалося реформування регулятора. За минулий місяць в центральному апараті НБУ було скорочено 33 людини, а всього за 2014 – 153: в тому числі і у зв'язку скороченням штату і збільшенням навантаження на персонал, що залишився.

Куди більше фінансистів центробанк звільнив в регіонах – у своїх територіальних управліннях, присутніх в кожній області нашої країни: 602 людини за грудень і 913 – за весь минулий рік.

Переважно це працівники територіальних управлінь НБУ в Донецькій і Луганській областях. Також 79 осіб звільнено у Головному управлінні Нацбанку в Автономній республіці Крим », – уточнила Інна Гордієнко.

Дуже багато людей оформлялося за п. 1 ст. 40 КЗпП України – скорочення чисельності працівників або штату.

«Згідно з чинним законодавством, процес скорочення передбачає відповідну процедуру попередження працівників і профспілок, може зайняти від 3-х місяців часу», – пояснила Гордієнко.