Регулятор не прогнозує надмірного коливання курсу гривні найближчим часом

Національний банк України пояснив причину знецінення української валюти. Про це йдеться у коментарі заступника глави Національного банку України Олега Чурия, опублікованому на сторінці НБУ в Facebook, передає Корупція.Інфо.

"Сьогодні, після тривалого періоду купівлі іноземної валюти, Національний банк провів аукціон з її продажу, під час якого задовольнив заявки на 30 млн доларів", – повідомляє Чурий.

За його словами, повернення Нацбанку на продаж валюти пов'язане з підвищенням волатильності курсу гривні на міжбанківському ринку в останні тижні. Основними причинами цього послужили сезонне посилення попиту на іноземну валюту, корекція цін на зернові, які є одним з ключових товарів українського експорту, і загострення ситуації навколо Криму і на Сході країни.

Крім того, падіння курсу гривні збіглося за часом з таким тимчасовим явищем, як збільшення купівлі валюти українськими компаніями для сплати за зобов'язаннями в іноземній валюті в кінці місяця. В умовах досить низької глибини ринку, щоб уникнути надмірних коливань курсу Національний банк прийняв рішення про продаж валюти на ринку.

У той же час, регулятор не прогнозує в найближчі місяці істотною волатильності курсу гривні, оскільки на світових ринках спостерігається тенденція до зростання цін на сталь та залізну руду. Також, у зв'язку з хорошим урожаєм, прогнозується збільшення надходжень валютної виручки від експортних операцій. Ну і звичайно, очікується, що Україна найближчим часом все-таки отримає транш від Міжнародного валютного фонду.

Регулятор підкреслює, що продовжує уважно стежити за ситуацією на валютному ринку, оскільки курс гривні чинить істотний вплив на рівень інфляції. Завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п'яти місяців до рівня понад 14 млрд доларів, Національний банк має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу, викликане не фундаментальними, а тимчасовими факторами.