Під час інавгураційної промови Президента України Володимира Зеленського народні депутати раділи ініціативі зняття недоторканності. Однак, в ході чергових засідань свою позицію парламентарі не підтвердили, адже жодного разу так і не винесли питання на порядок денний.

Про це в кулуарах ВРУ, які транслював телеканал ZIK, заявив представник Президента у ВРУ Руслан Стефанчук.

«Зі свого боку ми зобов’язання виконали. Наголосили ВРУ на тому, що разом з імпічментом було б справедливо ухвалити закон про скасування депутатської недоторканності. Тоді б ми чесно і відкрито пішли на вибори, не обмежуючись соціальними статусами», — коментує Руслан Стефанчук.

Представник Президента у ВРУ обурюється, що нині на розгляд ВРУ не було винесено питання про зняття депутатської недоторканності.

«І президент, і депутати мали б можливість зробити те, що у світі називається процедурою відкликання. На жаль, депутати не повернулися до питання імпічменту, не включили у голосування зняття депутатської недоторканності. Хоча під час інавгураційної промови президента вони неймовірно плескали цій ініціативі», — каже Руслан Стефанчук.

Законопроект про депутатську недоторканність — це питання не одного дня, каже представник Президента у ВРУ.

«П’ять років у депутатів було для того, щоб ухвалити ці важливі речі. Є висновок Конституційного суду, тому це найкращий момент, щоб ухвалити закон», — зазначає Руслан Стефанчук.

Якщо за це не проголосують найближчим часом, то в наступну каденцію ВРУ буде внесено нову конституційну норму, говорить представник Президента у ВРУ.

«Вона стосуватиметься зняття імунітету. Усі посадові особи мають бути рівними за правами з всіма українцями», — наголошує Руслан Стефанчук

Окрім того, указ президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту і проведення дострокових виборів у ВРУ — конституційний.

«Сподіваюся, що вибори відбудуться 21 липня. Я б не сумнівався у тому, якби ми жили у країні високого правового порядку. Іноді рішення суду і справедливість — це далеко не однакові речі», — коментує Руслан Стефанчук. 

Він підкреслює: в Конституційному суді з’явився новий представник Президента.

«Може статися усе. Але ми готуємо свою конституційну позицію, призначено нового представника президента в Конституційному суді. Він зараз ознайомлюється зі справами. Всі свої повноваженя, які визначені в межах Конституції, ми використаємо», — зазначає Руслан Стефанчук.