На Закарпатті 15 березня буде вихідним днем на честь 80-ї річниці Карпатської України.

Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Геннадій Москаль, повідомляється на його сайті.

"Згідно з розпорядженням голови ОДА, головам райдержадміністрацій, керівникам підприємств, установ і організацій рекомендовано перенести робочий день із п’ятниці, 15 березня, на суботу, 6 квітня", – йдеться в повідомленні.

Москаль наголосив, що 15 березня 1939 року сойм Карпатської України проголосив державну незалежність і прийняв конституцію, в якій визначив державною мовою українську, державним прапором – синьо-жовтий стяг, гербом – зображення ведмедя з синьо-жовтими смугами й тризубом, а гімном – "Ще не вмерла Україна".

"Це одна з найвизначніших дат в історії Закарпаття, тому і зараз цей день заслуговує на те, щоб бути вихідним. Тим більше, що цього року маємо ювілейну річницю, яку відзначатимуть на державному рівні, а на Закарпатті – за участі керівництва держави", – додав він.

Як пише "Mukachevo.net", 15 березня на Закарпаття, з нагоди 80-ї річниці Карпатської України, прибуде президент Петро Порошенко.

"Найімовірніше, Порошенко символічно прибуде в Ужгород на борту першого авіарейсу сполученням "Київ-Ужгород", а отже це означатиме довгоочікуване відновлення роботи Ужгородського аеропорту. Далі главу держави, ймовірно, доправлять на Красне Поле спеціальним гелікоптером. Однак про всяк випадок комунальники вже активно взялися підлатовувати дорогу "Мукачево-Хуст"", – пише видання.

Глава Закарпатської ОДА Геннадій Москаль також очолює виборчий штаб Порошенка на Закарпатті.